Chleba naszego powszedniego

Chleba naszego powszedniego

“Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”
Mt 6,11

Boże daj nam prosimy chleba w dzisiejszym dniu

Modlitwa „Ojcze Nasz” to modlitwa , którą odmawiamy codziennie w swoich domach lub podczas Mszy świętej w kościele. Niewielu z nas zastanawia się jednak nad znaczeniem jej poszczególnych słów. Często odmawiamy ją, chciałoby się użyć określenia „mechanicznie”, nie pochylając się nad słowami, które przekazał nam Jezus, poprzez swoich uczniów. A przecież w Modlitwie Pańskiej zawarte jest zarówno wielbienie, jak i błaganie Boga o potrzebne dla nas łaski. “Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. To nasze największe pragnienie.
Prosimy Boga o to, by dał nam tyle pożywienia, by mogło ono zaspokoić nasz dzisiejszy głód. Oraz o to, by otoczył nas opieką na tyle, by wystarczyło nam jej na dzisiejsze troski. A my ciągle myślimy, dumamy…ja na pewno!Nad tym co będzie jutro, za tydzień, miesiąc, rok.
Ciężko jest nam żyć tu i teraz, ufając, że przecież jutro Pan też podaruje nam chleb życia.

Najważniejszy składnik chleba

Ostatnio bardzo często piekę chleb. Szczególną radość sprawia mi wpatrywanie się w okienko piekarnika i obserwowanie jak ten chleb rośnie. Tak powinno być właśnie z naszą wiarą. Powinna wzrastać każdego dnia, z każdym podarowanym nam przez Boga chlebem.
Jednak, by chleb mógł odpowiednio wyrosnąć potrzebne mu są drożdże.
Drożdże to bardzo istotny składnik w wypieku chleba. Równie tyle ważny, co zaproszenie Boga do naszego życia, by mógł w nim działać każdego dnia.

Ufności nam życzę, ufności w codzienny Chleb Powszedni. 😊

 

A przepis na powszedni chleb domowej roboty znajdziecie TutajDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *