Nasze życie to praca

Nasze życie to praca

“Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany.”
Ew. Łukasza 6:48

Nasze życie to praca na polu budowy…

…niekończące się zmagania, do granic wytrzymałości, do granic naszych sił psychicznych i fizycznych.

Praca, która ciągnie się latami, a nawet i przez całe nasze życie. Salwy emocji, które nam towarzyszą, nasze myśli, uczucia, są jak robotnicy, którzy na budowie mają pracę nie łatwą, nie raz żmudną, trwającą całymi dniami. Tak samo i my, wałkujemy i trawimy w sobie to, co dociera do nas z zewnątrz. Często, przeciążeni komentarzami i spojrzeniami innych ludzi podłamujemy się, rezygnujemy ze swoich planów. Wtedy konstrukcja załamuje się i musimy całe przedsięwzięcie rozpoczynać od nowa.
Może dzieje się tak dlatego, że do budowy naszego wnętrza, konstrukcji, która powinna służyć latami, używamy niewłaściwych materiałów?

Może idziemy często na łatwiznę, byle było taniej, szybciej, lekko i przyjemnie. Każda budowa ma jakiś termin realizacji, którego nie da się przyspieszyć, pewnych etapów nie da się przeskoczyć. Inaczej cała nasza praca nad budową obróci się w niwecz.

Przeciwności losu

Kiedy pogoda nie sprzyja i srogi mróz daje się we znaki powinniśmy na chwilę odpuścić i zostawić pracę na inny czas. Inaczej, nasze ściany popękają, a przecież w takiej przestrzeni nikt nie będzie mógł czuć się bezpiecznie i pewnie.
Czasami trzeba przystanąć na moment, dać sobie chwilę oddechu, zająć pozycję z boku. A może wtedy dojrzymy, że nasze ściany są niedomalowane, a progi w pomieszczeniach nierówne, na co w całym tym pędzie w życiu nie zwrócilibyśmy na to uwagi.
Fundament to jeden z najważniejszych elementów obiektu, to kluczowy etap dla późniejszych prac budowlanych. Od tego, czy fundamenty zostały prawidłowo postawione, zależy prawidłowe funkcjonowanie obiektu w późniejszych latach.
Pomyślmy, czy nasze fundamenty były zrobione z dobrego materiału? Czy dobrze przyłożyliśmy się do ich stawiania?

Najważniejszym pytaniem będzie: “Co lub Kto jest fundamentem Twojego życia?”Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *